Legfőbb feladatunknak a Ti érdekeiteknek a védelmét tartjuk, hogy tisztességes jövedelemhez jussatok, és emberhez méltó munkakörülmények közt, felelősséggel végezhessétek munkátokat!
A HÍREK menüpontban folyamatosan tájékoztatunk azokról a lépésekről, amelyeket kifejezetten ezen cél érdekében teszünk és mindazokról a nyomás gyakorlási módszerekről, amelyek ahhoz kellenek, hogy megtörténjenek a szükséges változások a kormányzati intézkedésekben és a konkrét munkahelyeken.
A MÉDIA MEGJELENÉSEK menüpontban azokat a képi és írott sajtó anyagokat gyűjtjük össze.
A lap alján találjátok azokat a leveleket, amit a minisztériumoknak, kormánynak írunk, ha országos változásokat akarunk.
Az elmúlt évek béremelései során felmerült aránytalanságok (többek között a bérkiegészítések megvonása, pótlékok befagyasztása, egyéb díjazások százalékos csökkentése) miatt sokan nem örülhettek felhőtlenül vagy egyáltalán nem részesültek béremelésben. Az ő érdekükben további lépéseket teszünk, és nem nyugszunk bele, ebbe az aránytalan elosztásba!
Ahhoz, hogy egy szervezet részese legyen az országos ágazati, vagy szakágazati, vagy a munkáltatói egyeztetéseknek az ott dolgozók legalább 10%-ának az adott szervezet tagjának kell lennie. Enélkül legfeljebb javaslatokat tehet, más akciókat indíthat, de nem vonják be a párbeszédbe.
A szakszervezet ereje a tagság létszámán múlik, azaz Rajtatok múlik mit érhetünk el együtt a jövőben!
A szakszervezet kizátólag tagjait képviselheti, ezért kérek mindenkit, csatlakozzon hozzánk, hogy a következő időszakban erősebbek és megkerülhetetlenek legyünk a bérekről, a munkafeltételekről szóló tárgyalásoknál!
Ahhoz hogy segíthessünk nektek, ti is segítsetek nekünk, hogy elegen legyünk ahhoz, hogy kötelező legyen a Független Egészségügyi Szakszervezetet bevonni a tárgyalásokba!
Ahol a szakszervezeti tagság alacsony, ott sajnos a bérezés is alacsony és a munkakörülmények is rosszabbak, ezt a közszférában kialakult bérezési rangsor kiválóan mutatja.
Kollégáinkat az egészségügy és szociális ágazat minden területéről várjuk! Gondolunk mindazokra, akik a szociális ágazatban végzik nap mint nap embert próbáló munkájukat, az alapellátásban, a műszaki-gazdasági területeken dolgoznak - akik azért húzzák az igát, hogy a gépek, eszközök, infrastruktúra gyógyításra kész állapotban legyenek -, azokra akik gyógyító munkát végeznek, a mentésben dolgozókra, az iskolaorvosokra, fogorvosokra és őket segítő asszisztensekre, védőnőkre. Mind ugyanolyan fontos láncszemei az egészségügynek!
A bérkiegészítésekkel kialakított eltorzult bérarány -30-50%-os különbség azonos feladatok esetén- a munkahelyi csapatmunkát és a gyógyítást is aláássa.
Ha úgy érzed hátrányod származhat a tagságból, megnyugtatásul mondom, hogy a munkáltatónak egyáltalán nem kell tudnia a dolgozó szakszervezeti tagságáról. Tudnod kell, hogy a tagjaink sokkal kevésbé vannak kiszolgáltatva, mert a szakszervezet legtöbbször hatásosabban tud fellépni az érdekükben, mint ők saját maguk.
A legutóbbi egyeztetés során megállapotunk, hogy folytatjuk a 2024. évi bérfejlesztéshez kapcsolódó részletesebb javaslat kidolgozását, beleértve a pótlékok kivezetésével kapcsolódó lehetséges kompenzációs megoldásokat, a különösen nagy felelősséggel, terheléssel vagy nagyobb kockázatokat jelentő munkakörökben dolgozók kiemelt bérezését.
A Független egészségügyi Szakszervezet elvárásai a parlamenti választások után megalakuló Kormánnyal szemben az egészségügyi és szociális ágazatban dolgozók megtartása, anyagi és szociális helyzetük javítása érdekében
Több szállodai lánc részére megküldtük felajánlás kérésünket az egészségügyi dolgozók ingyenes üdülésre való lehetőségéről.
Mai napon egyeztető tágyaláson vettünk részt az EMMI-ben az egészségügyi szolgálati jogviszonyról szóló 2020.évi C törvény végrehajtásáról. Véleményünket és javaslatunkat mellékeljük.
Örömmel hallottuk nyilatkozatát, miszerint a pedagógusok, más iskolai dolgozók és szoros kontaktjaik is százszázalékos táppénzt fognak kapni, akár igazolt Covid-19 fertőzés miatt, akár kontakt személyként kerülnek karanténba. Sajnálatosnak és igazságtalannak tartjuk, hogy az intézkedés eddig nem terjedt ki az egészségügyben és szociális ágazatban dolgozókra, és Miniszter úr nyilatkozatában sem tért ki erre.
Legsúlyosabb problémának látjuk továbbra is az egészségügyi és szociális szféra fenyegetően alacsony szakember ellátottságát, és aggasztónak találjuk az ennek javítása érdekében szükséges intézkedések teljes hiányát.
Azt szeretnénk, hogy a Miniszter úr intézkedjen, hogy közérthetőbbek legyenek az elszámolások, minden hónapban fizessék kis ledolgozott órákat, és kapják meg azokat a pótlékokat, ami jár, ne a dolgozókon spóroljanak az intézmények.
Az 5.12 Szakszervezet, a Tiszta Egészségügyért(5.12 Szakszervezet) tagsága és elnöksége nevében megismételjük támogatási és csatlakozási szándékunkat az egészségügyi dolgozók bérrendezése és munkahelyi körülményeik javítása érdekében, az Önök szervezetei által a kormányzat számára megküldött követelésekhez.
Hiába a novemberi 12 \%-os béremelés, a szakdolgozók többsége nem vagy alig keres többet a szakmai minimálbérnél. Ezért kérjük a Miniszterelnök Úrtól, hogy intézkedjen további béremelésről , hogy a munkával és terheléssel arányos béreket kapjanak a dolgozók. A szolidaritás jegyében kezdeményezze, a Magyarországon kiképzett, de külföldön dolgozó orvosok, ápolók képzési költségének megtérítését.
Előrehozott bérkifizetés
Az egészségügyben dolgozó több tízezer ember bér kiegészítésben részesült szeptember 1-től. Sokan azonban, akik szintén egészségügyi, vagy szociális gondozói munkát végeztek, nem részesültek ebből, pedig indokolt, hogy e rokonszakmák anyagi helyzete hasonló legyen. A lemaradások megszüntetése érdekében fordultunk a Szociális Ügyekért Felelős államtitkárhoz levelünkkel.